Jak wybrać dobrego detektywa we Wrocławiu i nie tylko? Biura detektywistyczne w Polsce to stosunkowo…
Jak wybrać odpowiednią bramę garażową?
Nie da się ukryć, że cechą najważniejszą, którą się różnią między sobą bramy garażowe, jest ich sposób otwierania. Innymi bardzo istotnymi parametrami, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie, to rodzaj antywłamaniowych zabezpieczeń, termoizolacyjność, estetykę oraz komfortu użytkowania. Także nie bez znaczenia są same różnice w cenie. Najtańsze bramy garażowe można już kupić za 1000 złotych. Jednak w sprzedaży mamy modele, których cena to kilkukrotnie więcej.
Przede wszystkim bezpieczeństwo
Niezależnie od wariantu wybranego bramy garażowe muszą spełniać kilka bardzo ważnych warunków. Przede wszystkich chronić powinny postojowe miejsce przed intruzami jak i także stratami ciepła oraz być w samym użytkowaniu bardzo bezpieczne. Również ogromne znaczenie mają estetyczne względy. Zacznijmy jednak od samego bezpieczeństwa. Bramy garażowe są wyposażone w różnego rodzaju elementy z zakresu samego bezpieczeństwa. Najczęściej producenci stosują profile wzmacniane jak i także instalują obrotowe klamki z ryglem. W rolowanych modelach zabezpieczenie dodatkowe stanowi elektromagnetyczny hamulec siłownika, który napędza bramę. Tym samym blokuje profil w nawijającym wale. Dzięki temu właśnie intruz będzie miał problemy z podważaniem samego skrzydła. Aby konsumentom ułatwić wybór, bramy garażowe tak samo jak drzwi oraz okna są oznaczone różnego rodzaju klasami odporności na włamanie. Jest ich dokładnie sześć. Zaczyna się na RC1, a kończy na RC6. Im liczba jest wyższa, tym będzie trudniej bramę sforsować. W sprzedaży są oferowane z reguły produkty trzech klas najniższych. Pod pojęciem bezpieczeństwa kryją się także rozwiązania, które chronią użytkowników bram. Jest to między innymi fotokomórka. Jeśli przez nią emitowane wiązki podczerwieni zostają przerwane, to brama się zatrzyma. Rozwiązanie to chroni osobę przebywającą w pobliżu przed uderzeniem. Kolejna kwestia to automatyczny odłączający układ. Zatrzyma on oraz cofnie skrzydło w takiej sytuacji, gdy podczas zamykania natrafi się na jakąś przeszkodę. Nie możemy także zapomnieć o blokadzie w przypadku zerwania sprężyny. To zabezpieczenie chroni przed opadnięciem bramy w momencie awarii jakiegoś elementu. Ostatnia kwestia to funkcja zatrzymania łagodnego. Skrzydło w nie wyposażone nie uderzy o posadzkę podczas zamykania.
Bardzo ważna termoizolacyjność
Tenże parametr jest niezwykle istotny szczególnie dla właścicieli garaży ogrzewanych. Ciepło chłonność bram przede wszystkim zależy od ocieplenia zastosowanego jak i także szczelności połączeń pomiędzy konkretnymi segmentami jak i także pomiędzy bramą, a ościeżnicą. Wpływ na termoizolacyjność na pewno ma montaż prawidłowy. W bramach ocieplonych profile są wypełnione najczęściej wkładami ze styropianu oraz pianką poliuretanową. Im jest grubsza warstwa ocieplenia, tym brama ma o wiele lepszą termiczną izolacyjność. Izolacja najczęściej ma między 2 do maksymalnie 4 centymetrów.
Sterowanie
Obecnie standardem jest automatyka do bram. Ceny napędów znacznie spadają, zaś korzystanie z nich poprawia znacznie sam komfort użytkowania danej bramy. Aby móc otworzyć czy też zamknąć skrzydło z napędem, nie musimy wysiadać z samochodu. Wystarczy, że użyjemy pilota. Jak wiadomo, w naszym kraju pogoda jest niezwykle kapryśna. Automatykę zatem doceniamy przez znacznie większą część roku. Zaletą dodatkową rozwiązania tego jest to, że bramę z napędem jest znacznie trudniej podważyć. W momencie wyborze automatyki, zdać się najlepiej na fachowca. W zależności od samej wielkości bramy, ciężaru, jej konstrukcji, częstotliwości zamykania i otwierania, przestrzeni pod sufitem, dobierze napęd o mocy optymalnej, szybkości zamykania i otwierania, a także samego zapotrzebowania na energię.
Zobacz również:
- napęd do bramy Szczecin http://www.nowakbramy.pl/o-firmie/
- bramy roletowe Szczecin http://www.nowakbramy.pl/gallery/bramy/
- ogrodzenie posesyjne Szczecin http://nowakbramy.pl/oferta/ogrodzenia-posesyjne/
Nie zapominajmy o estetyce
Chociaż wybór bram garażowym pod kątem samego wyglądu to kwestia gustu, to zwrócić warto uwagę, aby dobrze się komponowała z elewacją. Jest to w końcu jej bardzo istotna część. Najczęściej skrzydła są oferowane w kolorze czarnym, szarym, brązowym czy też białym. Najlepiej, gdy brama kolorystycznie jest dobrana do okiennej i drzwiowej stolarki oraz także do koloru pokrycia dachu. W sprzedaży mamy gładkie skrzydła, skrzydła z wytłoczeniami czy też skrzydła z fakturą. Można również się zdecydować na wrota z naświetlami. Jednak za takie rozwiązanie – podobnie jak za drzwi już wspomniane w bramie – musimy płacić dodatkowo.
Prawidłowy montaż garażowych bram
Bramę zamontować można oczywiście samodzielnie. Musimy mieć jednak na uwadze, że raczej nie jest to wskazane. Wówczas powinniśmy się kierować wszelkimi wskazówkami, które są zawarte w instrukcji czy też to zadanie zlecić fachowcom. Najlepiej jeśli byłby to firma współpracująca z producentami bram garażowych. Obojętnie z jakiego sposobu skorzystamy najważniejsze jest to, aby ściany były odpowiednio wykończone, a sam tynk – zwłaszcza ten w pasie, gdzie prowadnice będą przykręcone – nałożony bardzo równo. Musimy także zapewnić mocowanie stabilne bocznych oraz górnych prowadnic oraz także ościeżnicy. Zamocowania prowadnic muszą być rozmieszczone w sposób równomierny.