Jak wybrać dobrego detektywa we Wrocławiu i nie tylko? Wskazówki

Jak wybrać dobrego detektywa we Wrocławiu i nie tylko? Biura detektywistyczne w Polsce to stosunkowo świeży biznes. Jeszcze na początku lat 90. nikt nie słyszał o takich przybytkach, a „detektywem” określało się raczej osoby związane z policyjnymi wydziałami śledczymi. W dzisiejszych czasach jednak coraz więcej osób korzysta z usług tego typu biur. Firmy zajmujące się tego typu usługami to norma w mieście Wrocław. Detektyw  w tak dużym mieście ma szereg usług do zaoferowania swoim klientom.

Detektyw – jak wybierać?

Detektyw Wrocław

Usługi detektywistyczne – ustalanie danych adresowych

Im więcej detektywów w mieście, tym lepiej dla klientów. Powód jest błahy – osoby, które zajmują się pracą w tej niszy do niedawna mogły windować swoje stawki ze względu na brak konkurencji. Teraz nie jest to takie proste – detektywów jest sporo, ich wykształcenie i doświadczenie jest coraz lepsze, a klienci mają w czym wybierać.

Z perspektywy klienta najważniejsze powinno być doświadczenie biura detektywistycznego detektyw24.waw.pl i jego renoma. Nie dajmy się złapać na niską cenę – może ona zwiastować równie niską jakość usług.

 

 

W czym pomoże nam detektyw?

Wiele spraw, które są zlecane detektywowi dotyczą zdrada małżeńska . Nieufni małżonkowie mają tendencję do sprawdzania, co robi w danym czasie ich druga połowa. Osoby, które znajdują dowody zdrady mają więcej do powiedzenia w sądzie (proces o podział majątku, opiekę nad dziećmi etc.).

Detektywi zajmują się również śledzeniem konkurencji dla firm, poszukiwanie osób zaginionych , mienia, obserwowaniem osób oraz miejsc. Są jednak rzeczy, które mocno ich ograniczają.

Czego nie można detektywowi?

Detektywi mogą korzystać z metod, które są określone w ramach przepisów dotyczących usług detektywistycznych (ustawa z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych (Dz.U. z 2014 r., poz. 273 z późn. zm.). Osoby parające się tym zawodem nie mają prawa legitymować podejrzanych, a także przeszukiwać osób czy pojazdów. Należy też dysponować odpowiednią licencją (nie otrzyma jej nikt poniżej 21 roku życia, bez wykształcenia średniego, a także zaświadczeń o niekaralności). Licencja jest dokumentem, który detektyw ma obowiązek okazać klientowi. Na osobie wykonującej ten zawód spoczywa obowiązek wykonywania okresowych badań. Są to procedury, mające na celu określenie profilu psychologicznego i badania lekarskie. Jeśli kandydat do pracy nie przejdzie pomyślnie tych procedur, to jego kariera w branży nie ma prawa się udać.

Dodatkowo należy pamiętać, że praca tego typu nie może naruszać praw człowieka. Detektyw nie może psuć reputacji śledzonej osoby, ale też nie wolno mu zdradzić tożsamości osoby która go zatrudniła.Dobry detektyw w sposób legalny znajdzie sposób na zdobycie informacji, które go interesują.

Usługi detektywistyczne dla biznesu

Detektyw w biznesie to coraz powszechniejsze zjawisko. Dzięki jego pracy można zweryfikować m.in. prawdomówność przyszłych lub obecnych pracowników, wykryć działania nieuczciwej konkurencji, śledzić przeszłość firm, z którymi chcemy się związać w biznesie. Monitoring GPS, śledzenie pojazdów to również rzecz, którą możemy zlecić detektywowi.